Αποτελέσματα Αγώνων Ενόργανης Γυμναστικής
Αποτελέσματα Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ενόργανης Γυμναστικής Γ΄κατηγορίας (Κορασίδων - Παίδων)
Οι επιτυχίες των αθλητών του Συλλόγου συνεχίστηκαν και στην Αθήνα! Η Μαίρη Κουτσούκη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο δίζυγο στον αγώνα για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής που διεξήχθη στις 21 Ιουνίου στο Λαύριο Αττικής. Να αναφέρουμε ότι η αθλήτριά μας κατετάγη 10η στο Σύνθετο Ατομικό.
Τα κορίτσια της Γ΄κατηγορίας προπονούν η Κατερίνα Δεληβέρη, ο Βαγγέλης Γεωργιάδης και ο Γιώργος Μάτσακας.
Θερμά συγχαρητήρια στην αθλήτρια και στους προπονητές της!
Για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες, πατήστε εδώ.
Τα κορίτσια της Γ΄κατηγορίας προπονούν η Κατερίνα Δεληβέρη, ο Βαγγέλης Γεωργιάδης και ο Γιώργος Μάτσακας.
Θερμά συγχαρητήρια στην αθλήτρια και στους προπονητές της!
Για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες, πατήστε εδώ.
Αποτελέσματα Τελικής Φάσης Ενόργανης Γυμναστικής Δ΄κατηγορίας (Παγκορασίδων - Παμπαίδων)
Τη δεύτερη θέση με 172,800 β. και το ασημένιο μετάλλιο και στην Τελική φάση Ενόργανης Γυμναστικής Δ΄ κατηγορίας της Ε.Γ.Ο. που πραγματοποιήθηκε στις 14 και 15 Ιουνίου στο Ε.Γ. Μίκρας κατέλαβε η ομάδα του Συλλόγου μας.
Επίσης, η αθλήτρια του συλλόγου Δάφνη Λαμπέρη κατέλαβε την τρίτη θέση (3η) της κατηγορίας της (Δ2) και πήρε το χάλκινο μετάλλιο στο Σύνθετο Ατομικό με 36,300 β. κατακτώντας παράλληλα και το χρυσό μετάλλιο στη δοκό ισορροπίας, το ασημένιο μετάλλιο στο έδαφος και το χάλκινο μετάλλιο στο δίζυγο και στο άλμα.
Στην ίδια κατηγορία, την πέμπτη θέση (5η) στο Σύνθετο Ατομικό κατέλαβε η αθλήτριά μας Βίκυ Κυρλίδου κατακτώντας και το χάλκινο μετάλλιο στο άλμα, ενώ την έβδομη (7η) και δέκατη (10η) θέση κατέλαβαν η Δέσποινα Κουλακίδου και Ανθή Ουζούνη αντίστοιχα.
Στη μικρότερη κατηγορία (Δ1) και σε σύνολο 68 αθλητριών, η Φανή Τρεβλοπούλου κατέλαβε την ένατη θέση (9η), η Αλίκη Τσικμίσογλου τη δέκατη πέμπτη (15η) και τέλος η Νικολίνα Πήττα τη δέκατη όγδοη (18η).
Τα κορίτσια προπονούν η Κατερίνα Δεληβέρη, ο Βαγγέλης Γεωργιάδης και ο Γιώργος Μάτσακας.
Θερμά συγχαρητήρια στις αθλήτριες και στους προπονητές τους!
Για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες, πατήστε εδώ.
Επίσης, η αθλήτρια του συλλόγου Δάφνη Λαμπέρη κατέλαβε την τρίτη θέση (3η) της κατηγορίας της (Δ2) και πήρε το χάλκινο μετάλλιο στο Σύνθετο Ατομικό με 36,300 β. κατακτώντας παράλληλα και το χρυσό μετάλλιο στη δοκό ισορροπίας, το ασημένιο μετάλλιο στο έδαφος και το χάλκινο μετάλλιο στο δίζυγο και στο άλμα.
Στην ίδια κατηγορία, την πέμπτη θέση (5η) στο Σύνθετο Ατομικό κατέλαβε η αθλήτριά μας Βίκυ Κυρλίδου κατακτώντας και το χάλκινο μετάλλιο στο άλμα, ενώ την έβδομη (7η) και δέκατη (10η) θέση κατέλαβαν η Δέσποινα Κουλακίδου και Ανθή Ουζούνη αντίστοιχα.
Στη μικρότερη κατηγορία (Δ1) και σε σύνολο 68 αθλητριών, η Φανή Τρεβλοπούλου κατέλαβε την ένατη θέση (9η), η Αλίκη Τσικμίσογλου τη δέκατη πέμπτη (15η) και τέλος η Νικολίνα Πήττα τη δέκατη όγδοη (18η).
Τα κορίτσια προπονούν η Κατερίνα Δεληβέρη, ο Βαγγέλης Γεωργιάδης και ο Γιώργος Μάτσακας.
Θερμά συγχαρητήρια στις αθλήτριες και στους προπονητές τους!
Για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες, πατήστε εδώ.
Αποτελέσματα Διασυλλογικού αγώνα Δ΄κατηγορίας (Παγκορασίδων - Παμπαίδων)
Τη δεύτερη θέση με 167,250 β. και το ασημένιο μετάλλιο στο Διασυλλογικό αγώνα Δ΄ κατηγορίας της Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε. που πραγματοποιήθηκε στις 10 και 11 Μαΐου στο Ε.Γ. Μίκρας κατέλαβε η ομάδα του Συλλόγου μας.
Επίσης, η αθλήτρια του συλλόγου Δάφνη Λαμπέρη κατέλαβε τη δεύτερη θέση (2η) της κατηγορίας της (Δ2) και πήρε το ασημένιο μετάλλιο στο Σύνθετο Ατομικό με 35,300 β. κατακτώντας παράλληλα και το χρυσό μετάλλιο στη δοκό ισορροπίας, το ασημένιο μετάλλιο στο δίζυγο και δύο χάλκινα μετάλλια στο έδαφος και στο άλμα.
Στην ίδια κατηγορία, την τέταρτη θέση (4η) στο Σύνθετο Ατομικό κατέλαβε η αθλήτριά μας Βίκυ Κυρλίδου κατακτώντας και το ασημένιο μετάλλιο στο άλμα και το χάλκινο στο δίζυγο, ενώ την έβδομη (7η) και δέκατη (10η) θέση κατέλαβαν η Δέσποινα Κουλακίδου και Ανθή Ουζούνη αντίστοιχα.
Στη μικρότερη κατηγορία (Δ1), η Φανή Τρεβλοπούλου κατέλαβε την όγδοη θέση (8η), η Αλίκη Τσικμίσογλου την ενδέκατη (11η) και τέλος η Νικολίνα Πήττα την εικοστή (20ή).
Τα κορίτσια προπονούν η Κατερίνα Δεληβέρη, ο Βαγγέλης Γεωργιάδης και ο Γιώργος Μάτσακας.
Θερμά συγχαρητήρια στις αθλήτριες και στους προπονητές τους!
Για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες, πατήστε εδώ.
Επίσης, η αθλήτρια του συλλόγου Δάφνη Λαμπέρη κατέλαβε τη δεύτερη θέση (2η) της κατηγορίας της (Δ2) και πήρε το ασημένιο μετάλλιο στο Σύνθετο Ατομικό με 35,300 β. κατακτώντας παράλληλα και το χρυσό μετάλλιο στη δοκό ισορροπίας, το ασημένιο μετάλλιο στο δίζυγο και δύο χάλκινα μετάλλια στο έδαφος και στο άλμα.
Στην ίδια κατηγορία, την τέταρτη θέση (4η) στο Σύνθετο Ατομικό κατέλαβε η αθλήτριά μας Βίκυ Κυρλίδου κατακτώντας και το ασημένιο μετάλλιο στο άλμα και το χάλκινο στο δίζυγο, ενώ την έβδομη (7η) και δέκατη (10η) θέση κατέλαβαν η Δέσποινα Κουλακίδου και Ανθή Ουζούνη αντίστοιχα.
Στη μικρότερη κατηγορία (Δ1), η Φανή Τρεβλοπούλου κατέλαβε την όγδοη θέση (8η), η Αλίκη Τσικμίσογλου την ενδέκατη (11η) και τέλος η Νικολίνα Πήττα την εικοστή (20ή).
Τα κορίτσια προπονούν η Κατερίνα Δεληβέρη, ο Βαγγέλης Γεωργιάδης και ο Γιώργος Μάτσακας.
Θερμά συγχαρητήρια στις αθλήτριες και στους προπονητές τους!
Για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες, πατήστε εδώ.
Αποτελέσματα Διασυλλογικού αγώνα Γ΄κατηγορίας (Κορασίδων - Παίδων)
Αν και πρόλαβε να αγωνιστεί μόλις σε δύο όργανα (λόγω τραυματισμού), ο αθλητής του Συλλόγου μας Νίκος Αποστολίδης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο μονόζυγο στο Διασυλλογικό αγώνα Γ΄ κατηγορίας της Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε. που πραγματοποιήθηκε στις 3 και 4 Μαΐου στο Ε.Γ. Μίκρας.
Στις κορασίδες, η Μαίρη Κουτσούκη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο άλμα (6η στο Σύνθετο Ατομικό) και η Αλεξάνδρα Μαργαρίτη το ασημένιο μετάλλιο στη δοκό ισορροπίας (7η στο Σύνθετο Ατομικό). Τη δέκατη θέση (10η) στο Σύνθετο Ατομικό κατέλαβε τέλος η Στέλλα Γιαννακού.
Θα πρέπει να αναφερθεί και η συμβολή των προπονητών του Συλλόγου στις επιτυχίες των αθλητών μας: προπονητής της ομάδας ανδρών είναι ο Δημήτρης Μυλώσης ενώ τα κορίτσια προπονούν η Κατερίνα Δεληβέρη, ο Βαγγέλης Γεωργιάδης και ο Γιώργος Μάτσακας.
Θερμά συγχαρητήρια στον αθλητή, στις αθλήτριες και στους προπονητές τους!
Για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες, πατήστε εδώ.
Στις κορασίδες, η Μαίρη Κουτσούκη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο άλμα (6η στο Σύνθετο Ατομικό) και η Αλεξάνδρα Μαργαρίτη το ασημένιο μετάλλιο στη δοκό ισορροπίας (7η στο Σύνθετο Ατομικό). Τη δέκατη θέση (10η) στο Σύνθετο Ατομικό κατέλαβε τέλος η Στέλλα Γιαννακού.
Θα πρέπει να αναφερθεί και η συμβολή των προπονητών του Συλλόγου στις επιτυχίες των αθλητών μας: προπονητής της ομάδας ανδρών είναι ο Δημήτρης Μυλώσης ενώ τα κορίτσια προπονούν η Κατερίνα Δεληβέρη, ο Βαγγέλης Γεωργιάδης και ο Γιώργος Μάτσακας.
Θερμά συγχαρητήρια στον αθλητή, στις αθλήτριες και στους προπονητές τους!
Για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες, πατήστε εδώ.
Αποτελέσματα Πανελληνίου Πρωταθλήματος Α΄ και Β΄κατηγοριών (Ανδρών - Γυναικών και Εφήβων - Νεανίδων)
Σημαντικές διακρίσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής Α΄ και Β΄ κατηγοριών (Ανδρών - Γυναικών και Εφήβων - Νεανίδων) που διεξήχθη στο Ε.Α.Κ. Μίκρας το Σαββατοκύριακο 3 και 4 Μαΐου 2014 για τους αθλητές και αθλήτριες του Συλλόγου μας.
Συγκεκριμένα, στην κατηγορία των Ανδρών ο αθλητής μας Μπάμπης Καϊλίδης κατετάγη τρίτος παίρνοντας το χάλκινο μετάλλιο στο Σύνθετο Ατομικό κατακτώντας επίσης και το ασημένιο μετάλλιο στον πλάγιο ίππο αλλά και το χάλκινο μετάλλιο στο μονόζυγο.
Η Αλεξάνδρα Εμεινίδου στην κατηγορία των Νεανίδων κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο άλμα και το χάλκινο μετάλλιο στους ασύμμετρους ζυγούς ενώ πήρε στο Σύνθετο Ατομικό την έβδομη θέση.
Τέλος, ο αθλητής μας Άγγελος Κοντεσίδης κατετάγη τρίτος και πήρε το χάλκινο μετάλλιο στο Σύνθετο Ατομικό στην κατηγορία των Εφήβων κατακτώντας, επίσης, και τέσσερα ασημένια μετάλλια στο έδαφος, στον πλάγιο ίππο, στους κρίκους και στο μονόζυγο. Η επιτυχία του είναι ακόμη μεγαλύτερη αφού εξασφάλισε τη συμμετοχή του στην Εθνική Ομάδα η οποία θα πάρει μέρος στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής που θα διεξαχθεί στη Σόφια από τις 21 έως τις 25 Μαΐου 2014.
Πολύ καλή παρουσία είχαν και οι υπόλοιποι αθλητές του Συλλόγου. Αναλυτικά:
Ο Δημήτρης Κιόσης και ο Δημήτρης Πόλους, στην κατηγορία των αντρών, κατετάγησαν στην έκτη και έβδομη θέση αντίστοιχα, ενώ η Τάνια Μαντά, στις νεάνιδες, στην όγδοη θέση στο Σύνθετο Ατομικό.
Θα πρέπει να τονιστεί και η συμμετοχή των προπονητών του Συλλόγου: προπονητής της ομάδας ανδρών είναι ο Δημήτρης Μυλώσης ενώ τα κορίτσια προπονούν η Κατερίνα Δεληβέρη, ο Βαγγέλης Γεωργιάδης και ο Γιώργος Μάτσακας.
Θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές, αθλήτριες και στους προπονητές τους!
Συγκεκριμένα, στην κατηγορία των Ανδρών ο αθλητής μας Μπάμπης Καϊλίδης κατετάγη τρίτος παίρνοντας το χάλκινο μετάλλιο στο Σύνθετο Ατομικό κατακτώντας επίσης και το ασημένιο μετάλλιο στον πλάγιο ίππο αλλά και το χάλκινο μετάλλιο στο μονόζυγο.
Η Αλεξάνδρα Εμεινίδου στην κατηγορία των Νεανίδων κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο άλμα και το χάλκινο μετάλλιο στους ασύμμετρους ζυγούς ενώ πήρε στο Σύνθετο Ατομικό την έβδομη θέση.
Τέλος, ο αθλητής μας Άγγελος Κοντεσίδης κατετάγη τρίτος και πήρε το χάλκινο μετάλλιο στο Σύνθετο Ατομικό στην κατηγορία των Εφήβων κατακτώντας, επίσης, και τέσσερα ασημένια μετάλλια στο έδαφος, στον πλάγιο ίππο, στους κρίκους και στο μονόζυγο. Η επιτυχία του είναι ακόμη μεγαλύτερη αφού εξασφάλισε τη συμμετοχή του στην Εθνική Ομάδα η οποία θα πάρει μέρος στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ενόργανης Γυμναστικής που θα διεξαχθεί στη Σόφια από τις 21 έως τις 25 Μαΐου 2014.
Πολύ καλή παρουσία είχαν και οι υπόλοιποι αθλητές του Συλλόγου. Αναλυτικά:
Ο Δημήτρης Κιόσης και ο Δημήτρης Πόλους, στην κατηγορία των αντρών, κατετάγησαν στην έκτη και έβδομη θέση αντίστοιχα, ενώ η Τάνια Μαντά, στις νεάνιδες, στην όγδοη θέση στο Σύνθετο Ατομικό.
Θα πρέπει να τονιστεί και η συμμετοχή των προπονητών του Συλλόγου: προπονητής της ομάδας ανδρών είναι ο Δημήτρης Μυλώσης ενώ τα κορίτσια προπονούν η Κατερίνα Δεληβέρη, ο Βαγγέλης Γεωργιάδης και ο Γιώργος Μάτσακας.
Θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές, αθλήτριες και στους προπονητές τους!
Για να δείτε συνολικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες πατήστε εδώ.